Power jóga

Co je Power jóga?

Power jóga není přesně ustálená série cviků, a proto se každá lekce může lišit a záleží také na cvičiteli, jaký styl preferuje. Na rozdíl od tradiční jógy je zde kladen důraz na sílu a ohebnost.

Součástí lekce power jógy jsou pozice ve stoji i na zemi. Pozice ve stoji vedou ke zlepšení krevního oběhu a dýchání, posilují se při nich svaly na nohou a uvolňuje se pánev a spodní část zad. Oproti tomu pozice na zemi se zaměřují zejména na páteř, protáhnutí spodní části zad a posílení stability horní části těla.

Účinky cvičení

Power jóga je výtečným propojením klasické jógy s moderními druhy cvičení. Jedná se o formu cvičení, po které se budete nejen cítit skvěle, pomáhá ale i s hubnutím, zlepšuje fyzickou kondici a odstraňuje problémy se zády. Power jóga odbourává stres, zklidňuje nervový systém a rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybů.

Další výhodou power jógy je, že se nezaměřuje pouze na hlavní svalové skupiny, ale také na hluboko uložené stabilizační svaly, které pomáhají držet rovnováhu a zachovávají správné držení těla.

Kdo může navštěvovat Power jógu?

Power jógu mohou provozovat všechny generace.

Co potřebujeme?

Při cvičení je využívána váha vlastního těla.

Co s sebou?

Pouze vhodné pohodlné oblečení, ručník, pití a dobrou náladu.

Místo konání

Zrcadlový sál na OÚ Zašová.

Termín cvičení

Každé pondělí od 19:00 do 21:00.

Cena cvičení

Jedna lekce je za    Kč.